Դուք ձեր բնակիչների վրա էլ թքած ունեք, այս ամենն անում եք, որ սադրանքների հող նախապատրաստեք. Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ Ադրբեջանի ղեկավարությանը
05/10/2020 12:47
Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը քաղաքացիական օբյեկտների մասին բարձր է գոռում, որ սեփական վանդալիզմը քողարկի, Facebook-ում գրել է ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Արցախի նախագահը ձեր կողմից Ստեփանակերտը, Մարտակերտը, Մադտունին, Հադրութը և այլ բնակավայրերը հրթիռակոծելուց վեց օր հետո հստակ հայտարարեց, որ խոցելու ենք ռազմական թիրախներին, որոնք կարող են մոտիկ գտնվել քաղաքացիական օբյեկտներին։ Բայց դուք ձեր բնակիչների վրա էլ թքած ունեք։

Военно-политическое руководство Азербайджана пытается скрыть собственный вандализм – Арцрун Ованнисян
Военно-политическое руководство Азербайджана кричит громко о гражданских объектах, чтобы скрыть собственный вандализм, написал на своей странице в Facebook представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Президент Арцаха через шесть дней после обстрела с вашей стороны Степанакерта, Мартакерта, Мартуни, Гаждрута и других населенных пунктов ясно заявил, что мы поразим военные цели, которые могут находиться близко к гражданских объектов. Но вам наплевать на собственное население.
И все это вы делаете явно для того, чтобы подготовить почву для провокаций», - написал Арцрун Ованнисян.