Վրաստանը պատրաստ է ընդունել Փաշինյան-Ալիև հանդիպումը Մինսկի խմբի ձևաչափում. Զուրաբիշվիլի
Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին հայտարարել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի բանակցությունները Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի վերաբերյալ ընդունելու հանրապետության պատրաստակամության մասին:
«Ռուսթավի 2» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում Վրաստանի նախագահը հայտարարել է այս շաբաթ Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների հետ բանակցություններ վարելու մտադրության մասին:
«Երկու կողմերում նշվում են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ներգրավման պատրաստակամության նախադրյալները: Կարծում եմ, որ մենք պետք է դյուրացնենք հանդիպման անցկացումը, համենայն դեպս, Վրաստանում: Մենք կանենք ամեն ինչ և պատրաստ ենք ամեն ինչի, ինչը նրանց համար ընդունելի է», - ասել է Զուրաբիշվիլին:

В Грузии готовы принять переговоры Минской группы ОБСЕ по Карабаху
Президент Грузии Саломе Зурабишвили заявила о готовности республики принять переговоры Минской группы ОБСЕ по ситуации в Нагорном Карабахе.
В интервью телекомпании «Рустави 2» грузинский президент заявила о намерении провести на неделе переговоры с лидерами Азербайджана и Армении.
«С обеих сторон замечаются предпосылки готовности задействования Минской группы ОБСЕ. Я думаю, что мы должны содействовать проведению заседания, хотя бы в Грузии. Мы сделаем всё и готовы ко всему, что является приемлемым для них», — сказала Зурабишвили.