«Օսկարին» Հայաստանը ներկայացնող «Սողոմոնի երգերը» ֆիլմը բանակին նվիրել է 16 միլիոն դրամ
Բազմաթիվ միջազգային փառատոնների նոմինանտ «Սողոմոնի երգերը» ֆիլմի գլխավոր պրոդյուսերներ Կարո և Սիրվարդ Կավուկչյանները և ֆիլմի ռեժիսոր Արման Նշանյանը իրենց աջակցությունն են բերում Հայաստանի և Արցախի հերոս բանակին՝ նվիրելով 16 միլիոն դրամ, և ցանկանում մեր անկոտրում և վսեմ ազգին շուտափույթ հաղթանակ և խաղաղություն Արցախում:
Ֆիլմի կադրերը հիմնականում նկարահանվել են Արցախում, իր գեղարվեստական պատմության մեջ այն ընդգրկել է նախորդ դարի հայոց ցեղասպանության իրական պատմությունների շարան:
«Սողոմոնի երգերը» վերջերս ընտրվել է Հայաստանի Ազգային Կինոակադեմիայի կողմից, որպեսզի ներկայացնի Հայաստանը 2021 թվականի Հոլիվուդի 93-րդ «Օսկարի» միջազգային ֆիլմերի մրցույթին:
«Պատահական չէ այն փաստը, որ Հայոց ցեղասպանությունը, որը դեռ սպասում է արդար դատի, այսօր կրկնվում է նույն հանցագործների ձերքերով՝ համայն քաղաքակիրթ աշխարհի աչքի առաջ:
Մեր երազանքն է, որ այս ֆիլմը կարողանա թափանցել աշխարհի մարդկության հոգիները, և վերջապես Հայոց հարցը լուծում ստանա:»,-ընդգծում են նվիրատուները:

Продюсеры и режиссер фильма «Песни Соломона» пожертвовали в поддержку армянской армии 16 млн. драмов
05/10/2020 14:33
Главные продюсеры фильма «Песни Соломона» – номинанта многочисленных международных кинофестивалей – Каро и Сирвард Кавукчяны и режиссер фильма Арман Ншанян пожертвовали в поддержку Армении и героической армии Карабаха 16 млн. долларов и пожелали скорейшей победы и мира стойкому народу в Арцахе.
Кадры фильма в основном сняты в Арцахе и основаны на реальных событиях Геноцида армян в прошлом веке.
Фильм «Песни Соломона» недавно был выбран Национальной киноакадемией Армении, для представления от Армении на 93-й Американской кинопремии «Оскар» в номинации «Лучший фильм на иностранном языке».
«Неслучаен тот факт, что Геноцид армян, который все еще ждет справедливого суда, сегодня повторяется руками тех же преступников – на глазах всего цивилизованного мира.
Наша мечта, чтобы этот фильм смог проникнуть в души всех людей в мире и Армянский вопрос, наконец, получил решение», - подчеркивают дарители.