«Օսկարին» Հայաստանը ներկայացնող «Սողոմոնի երգերը» ֆիլմը բանակին նվիրել է 16 միլիոն դրամ
Բազմաթիվ միջազգային փառատոնների նոմինանտ «Սողոմոնի երգերը» ֆիլմի գլխավոր պրոդյուսերներ Կարո և Սիրվարդ Կավուկչյանները և ֆիլմի ռեժիսոր Արման Նշանյանը իրենց աջակցությունն են բերում Հայաստանի և Արցախի հերոս բանակին՝ նվիրելով 16 միլիոն դրամ, և ցանկանում մեր անկոտրում և վսեմ ազգին շուտափույթ հաղթանակ և խաղաղություն Արցախում:
Ֆիլմի կադրերը հիմնականում նկարահանվել են Արցախում, իր գեղարվեստական պատմության մեջ այն ընդգրկել է նախորդ դարի հայոց ցեղասպանության իրական պատմությունների շարան:
«Սողոմոնի երգերը» վերջերս ընտրվել է Հայաստանի Ազգային Կինոակադեմիայի կողմից, որպեսզի ներկայացնի Հայաստանը 2021 թվականի Հոլիվուդի 93-րդ «Օսկարի» միջազգային ֆիլմերի մրցույթին:
«Պատահական չէ այն փաստը, որ Հայոց ցեղասպանությունը, որը դեռ սպասում է արդար դատի, այսօր կրկնվում է նույն հանցագործների ձերքերով՝ համայն քաղաքակիրթ աշխարհի աչքի առաջ:
Մեր երազանքն է, որ այս ֆիլմը կարողանա թափանցել աշխարհի մարդկության հոգիները, և վերջապես Հայոց հարցը լուծում ստանա:»,-ընդգծում են նվիրատուները:

“Solomon’s Songs” film representing Armenia in Oscar donates $33,000 to the army
The Executive producers of the Film “Songs of Solomon” Karo and Sirvart Kavoukjian and Director Arman Nshanian have donated $33,000 to Armenia and Artsakh’s war fund wishing our brave soldiers and all our people a speedy victory and peace in our lands.
"The official selection to numerous international festivals our film contains real stories from the Armenian Genocide and has recently been selected by the Armenian National Film Academy to compete in the 93rdAcademy awards for the “Best Foreign Language Film” category in 2021.
The fact of the matter is that by the tyrant hand of the Turkish government, history is trying to repeat itself and today the same criminals that have carried out the Armenian Genocide in 1915 are continuing their barbaric acts for the whole world to see.
It is our intent that the film will find international recognition and will transpire to the hearts and souls of all the people around the world and the Armenian cause will finally find a resolution," they said in a statement.