Ադրբեջանի իշխանություններն այն կարգի թքած ունեն իրենց զինծառայողների վրա, որ հրաժարվում են ռազմաճակատում ժամանակավոր դադարի գնալ. Աբրահամյան
05/10/2020 18:52
Ադրբեջանի իշխանություններն այն կարգի թքած ունեն իրենց զինծառայողների վրա, որ հրաժարվում են ռազմաճակատում ժամանակավոր դադարի գնալ, ֆեյսբուքյան գրառում է արել «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, ԱՀ նախագահի նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը՝ ավելացնելով, որ դա պատերազմող կողմերի համար պետք է որ կարևոր նշանակություն ունենար՝ հասկանալու, թե արդյոք ռազմաճակատի թեժ հատվածներում զոհված կամ վիրավոր զինծառայողներ կան։

Властям Азербайджана до такой степени наплевать на своих военнослужащих, что они отказываются пойти на временное перемирие – Тигран Абрамян
05/10/2020 19:12
Властям Азербайджана до такой степени наплевать на своих военнослужащих, что они отказываются пойти на временное перемирие на фронте, написал на своей странице в Facebook  руководитель аналитического центра «Энакет», бывший советник президента Арцаха по вопросам безопасности Тигран Абрамян.
Он также отметил, что, казалось бы, это должно было иметь важное значение для участвующих в войне сторон, чтобы понять, есть ли раненые военнослужащие на жарких участках фронта.