Բաքվի ապատեղեկատվությունը միտված է մարտական գործողությունների վերսկսման համար քարոզչական հող նախապատրաստելուն. ՀՀ ՊՆ-ն Ադրբեջանի ուղղությամբ կրակ վարելու լուրը հերքում է
Ադրբեջանական կողմը շարունակում է կեղծ տեղեկություններ տարածել, թե, իբր, հայկական զինված ուժերը հրետակոծում են Ադրբեջանի խաղաղ բնակավայրերը, նշել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը՝ ավելացնելով, որ Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը շարունակում է միջազգային հանրությանն ու սեփական ժողովրդին մոլորության մեջ գցելու իր գործելակերպը։
«Հայտարարում ենք, որ Ադրբեջանի ուղղությամբ որևէ զինատեսակից կրակ չի վարվել: Միևնույն ժամանակ, ակնհայտ է որ պաշտոնական Բաքվի այս ապատեղեկատվությունը միտված է մարտական գործողությունների վերսկսման համար քարոզչական հող նախապատրաստելուն, անտեսելով միջազգային հանրության, մասնավորապես՝ համանախագահ երկրների մարտական գործողությունների անհապաղ դադարեցման մասին հայտարարությունները», - նշել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:

Baku’s disinformation aims at putting ground for resuming hostilities: MOD
The Azerbaijani side continues spreading disinformation as if the Armenian Armed Forces are shelling Azerbaijani peaceful settlements, Armenia’s Ministry of Defense spokesperson Shushan Stepanyan reports.
“The military-political leadership of Azerbaijan continues to exercise its practice of misleading the international community and its own people. We announce that no fire was opened from any weapon in the direction of Azerbaijan,” she said.
“At the same time, it is obvious that this disinformation of the official Baku is aimed at putting ground for resuming military actions by ignoring the statements of the international community, and the co-chair countries’ in particular, on immediate cessation of the hostilities,” Shushan Stepanyan said.