Հայաստանը ՀԱՊԿ-ին իրազեկել է, որ չի մասնակցելու «Անխախտ եղբայրություն-2020» զորավարժություններին
Հայկական կողմը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանն իրազեկել է, որ այս տարվա հոկտեմբերին չի մասնակցելու «Անխախտ եղբայրություն-2020» զորավարժություններին: Այս մասին ТАСС-ին հայտնել է ՀԱՊԿ մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Զայնետդինովը։
«Հայաստանը ՀԱՊԿ-ին իրազեկել է, որ չի կարող մասնակցել «Անխախտ եղբայրություն-2020» խաղաղարար զորավարժություններին, որոնց անցկացումը նախատեսված է հոկտեմբերի 12-16-ը՝ Բելառուսի տարածքում», - ասել է նա։
Զայնետդինովը նաև հայտնել է, որ ՀԱՊԿ-ի հոկտեմբերի վերջին Հայաստանում նախատեսված «Փոխգործակցություն -2020» և «Որոնում -2020» զորավարժությունները հետաձգվում են:

Армения уведомила ОДКБ об отказе участвовать в учениях «Нерушимое братство - 2020»
Армянская сторона уведомила Организацию Договора о коллективной безопасности (ОДКБ), что не примет участия в учениях «Нерушимое братство - 2020» в октябре этого года, сообщил во вторник ТАСС пресс-секретарь ОДКБ Владимир Зайнетдинов.
«Армения уведомила ОДКБ, что не сможет принять участия в миротворческих учениях «Нерушимое братство - 2020», проведение которых запланировано на территории Республики Беларусь с 12 по 16 октября», - сказал он.
Зайнетдинов также сообщил, что запланированные на конец октября учения ОДКБ «Взаимодействие-2020» и «Поиск-2020», которые должны были пройти в Армении, переносятся.