Հարավային ուղղությամբ Արցախի բանակը հաջողություններ է գրանցել. Կան մանրամասներ
Գիշերվա ընթացքում հակառակորդը փորձել է առաջանալ և ամրանալ հարավարևելյան ուղղությամբ (Ջեբրայիլ չհասած), սակայն հայկական զինված ուժերի հրթիռահրետանային դիպուկ կրակով ադրբեջանական ստորաբաժանումները խոցվել են։ Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Առավոտյան 06:30-ին հերթական հրթիռահրետանային հարվածից հետո, մարտադաշտում թողնելով ևս 60 զոհ, ինչպես նաև 22 միավոր խոցված, մի քանի տասնյակ սարքին տեխնիկա, հակառակորդի գերհագեցած երեք բրիգադների մնացորդները խուճապահար դիմել են փախուստի։ Տեսագրությունն առկա է։
Հայկական ստորաբաժանումների դիպուկ կրակով քիչ առաջ հարավարևելյան ուղղությամբ խոցվել է հակառակորդի վառելաքսուքային պահպանման խոշոր բազա։ Տեսանյութը՝ շուտով։

Армия Карабаха зафиксировала успехи на южном направлении фронта
Ночью ВС Азербайджана попытались продвинуться и укрепиться на юго-восточном направлении, не доезжая до Джабраила, однако в результате ракетно-артиллерийского огня армянской стороны, азербайджанские подразделения были уничтожены, написала в Facebook представитель Минобороны Армении Шушан Степанян.
По ее словам, утром в 06:30 после ракетно-артиллерийского удара карабахской стороны, оставив на поле боя 60 трупов, 22 уничтоженные техники, несколько десятков единиц техники в рабочем состоянии, остатки трех сверхоснащенных бригад противника бежали в панике. Есть видеозапись.
Степанян отметила, что на южном направлении карабахская армия уничтожила крупную базу ГСМ ВС Азербайджана.  Есть видеозапись.