Հայկական զինված ուժերը շարունակում են իրենց հաջողությունների շղթան. Արծրուն Հովհաննիսյան
Ստեփանակերտում հրթիռակոծություն կա, մարտական ԱԹՍ-ների և հրթիռների միջոցով հարվածներ են հասնում խաղաղ բնակիչներին, լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Միջազգային որևէ պետություն կամ կառույց, որը Ադրբեջանի կողմից դաշնակից չէ, չի կասկածում, որ ահաբեկչական կազմակերպություններն օգնում են Ադրբեջանին՝ Թուրքիայի ձեռամբ, - ասաց նա:
Հովհաննիսյանի խոսքով՝ հայկական զինված ուժերը շարունակում են իրենց հաջողությունների շղթան։
«Սա մեզ համար չափազանց կարևոր և ոգևորիչ է, բայց պատերազմ է, ծանր պատերազմ է։ Իրավիճակներ կան, որ կարող են լինել հաջողություններ, կարող են լինել նաև դժվարություններ, նահանջներ, շրջանցումներ։ Բայց, հաղթանակը մերն է լինելու», - ասաց Հովհաննիսյանը։

Успехи армянских вооруженных сил продолжаются – Арцрун Ованнисян
Вооруженные силы Азербайджана целенаправленно обстреливают Степанакерт, удары наносятся беспилотниками и ракетами по гражданским объектам и мирному населению, заявил сегодня на брифинге представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Ни одно иностранное государство или международная структура, которая не является союзником Азербайджана, не сомневаются в том, что Азербайджану помогают террористические организации при поддержке Турции», - сказал Арцрун Ованнисян.
По его словам, успехи армянских вооруженных сил продолжаются.
«Это чрезвычайно важно и воодушевляет нас, но это война, тяжелая война. Бывают ситуации, когда у нас есть успехи, могут быть также неудачи, трудности, отступления и маневры. Но победа будет нашей», - сказал Арцрун Ованнисян.