Ռազմաճակատում իրադրության հետագա սրումը կարող է անկանխատեսելի հետևանքներ ունենալ ամբողջ տարածաշրջանի համար. Տոնոյանը՝ Վրաստանի դեսպանին
08/10/2020 18:07
Հոկտեմբերի 8-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին:
Դեսպանի խնդրանքով ՀՀ պաշտպանության նախարարը տեղեկատվություն է ներկայացրել Արցախում Ադրբեջանի նախաձեռնած ռազմական գործողությունների և դրանց զարգացման վերաբերյալ:
Դավիթ Տոնոյանն ընդգծել է, որ ռազմաճակատում իրադրության հետագա սրումը կարող է անկանխատեսելի հետևանքներ ունենալ ամբողջ տարածաշրջանի համար:

Дальнейшее обострение ситуации в Карабахе может привести к непредсказуемым последствиям в регионе – Минобороны Армении
08/10/2020 18:23
Министр обороны Армении Давид Тоноян принял сегодня посла Грузии в Ереване Гиоргия Саганелидзе.
Как сообщает пресс-служба Минобороны, Тоноян представил послу информацию о предпринятых Азербайджаном в Арцахе боевых действиях и их развитии.
«Давид Тоноян подчеркнул, что дальнейшее обострение ситуации на фронте может иметь непредсказуемые последствия для всего региона», - отметили в Минобороны.