Պուտինը չի նախատեսում Մոսկվայում հանդիպել Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարների հետ. Պեսկով
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը չի նախատեսում հանդիպում անցկացնել Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ Մոսկվայում կայանալիք բանակցությունների ավարտից հետո, հայտարարել է պետության ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը: Այդ մասին տեղեկացնում է «Gazeta.Ru»-ի թղթակիցը:
«Ոչ, այս պահին աշխատանքը նախատեսված է արտաքին գործերի նախարարների մակարդակով», - պատասխանել է Պեսկովը համապատասխան հարցին:
Նշվում է, որ Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներն այսօր՝ Մոսկվայի ժամանակով 15.00-ին (16:00 Երևանի ժամանակով), Մոսկվայում խորհրդակցություններ կանցկացնեն Ղարաբաղի վերաբերյալ:

Песков: Путин не планирует встречаться с главами МИД Армении и Азербайджана в Москве
Президент России Владимир Путин не будет встречаться с министрами иностранных дел Армении и Азербайджана по итогам переговоров в Москве, рассказал пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков. Об этом сообщает корреспондент «Газеты.Ru».
«Нет, в настоящий момент предполагается работа именно на уровне министров иностранных дел», - ответил Песков на соответствующий вопрос.
Отмечается, что главы МИД России, Армении и Азербайджана проведут в Москве консультации по Карабаху в пятницу, 9 октября, в 15.00 мск.