Հավաստիացնում եմ՝ չնայած բոլոր դժվարություններին, մեր ժողովուրդը միասնական է, ինչպես երբեք. Փաշինյանը՝ ԵԱՏՄ նիստին (Տեսանյութ)
09/10/2020 12:18
ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդի այսօրվա նիստն անցկացվում է Հայաստանի համար դժվար ժամանակներում, Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նեղ կազմով նիստին հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Երկու շաբաթ շարունակ Լեռնային Ղարաբաղի շփման գծի ողջ երկայնքով բոլոր տեսակի ժամանակակից զենքերի օգտագործմամբ մարտերը չեն դադարում: Լեռնային Ղարաբաղի և Հայաստանի Հանրապետության քաղաքներն ու գյուղերը, ինչպես նաև քաղաքացիական օբյեկտներն ու ենթակառուցվածքները գտնվում են հրետանային և հրթիռային կրակահերթի տակ: Բազմաթիվ սպանվածներ ու վիրավորներ կան, այդ թվում՝ խաղաղ բնակչության շրջանում», - ասաց ՀՀ վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծեց, որ չնայած բոլոր դժվարություններին, մեր ժողովուրդը միասնական է, ինչպես երբեք և վճռական է մինչև վերջ կանգնելու և պաշտպանելու մեր ազատությունն ու անկախությունը:
«Հատկապես կցանկանայի շնորհակալություն հայտնել պատվիրակությունների բոլոր անդամներին այս դժվար պահին Հայաստան ժամանելու համար: Սա հատկապես արժեքավոր է մեզ համար», - ասաց Փաշինյանը։

Армянский народ сплочен и полон решимости выстоять до конца и защитить свою свободу и независимость – Пашинян (Видео)
09/10/2020 12:19
Уже две недели не прекращаются бои по всей протяженности линии соприкосновения в зоне карабахского конфликта с применением всех видов современного вооружения, заявил премьер-министр Армении на встрече глав правительств государств-членов Евразийского экономического союза в Ереване.
«Города и села, а также инфраструктура Нагорного Карабаха и Республики Армения находятся под артиллерийским и ракетным обстрелом. Есть множественные убитые и раненые среди гражданского населения», - сказал Пашинян.
«Несмотря на все трудности, наш народ сплочен как никогда и полон решимости выстоять до конца и защитить нашу свободу и независимость. Благодарю вас за приезд в это непростое время. Это особо ценно для нас», - сказал он.