Եթե Ադրբեջանը շարունակի խախտել հումանիտար հրադադարի ռեժիմը և դիմի նախահարձակ գործողությունների, ՊԲ պատասխանը լինելու է անհամաչափ կոշտ
11/10/2020 14:23
Հոկտեմբերի 10-ին և 11-ին Ադրբեջանը շարունակել է հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնել Արցախի խաղաղ բնակավայրերին՝ թիրախավորելով քաղաքացիական ենթակառուցվածքներն ու խաղաղ ազգաբնակչությանը, հայտնում են Պաշտպանության բանակից:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը հավատարիմ է հումանիտար հրադադարի շուրջ ձեռք բերված պայմանավորվածությանը:
Եթե Ադրբեջանը շարունակի խախտել հումանիտար հրադադարի ռեժիմը և դիմի նախահարձակ գործողությունների, ՊԲ պատասխանը լինելու է անհամաչափ կոշտ:

Defense army says will give disproportionally severe response to Azerbaijani side unless it stops violating humanitarian ceasefire
11/10/2020 14:27
Azerbaijan continued shelling Artsakh’s peaceful settlements on October 10 and 11 taregting civilian infrastructures and peaceful population, Defense Army reports.
Artsakh Defense Army is committed to the agreement on humanitarian ceasefire.
“If Azerbaijan continues violating the humanitarian ceasefire regime and launches attacks, the response of the Defense Army will be disproportionally severe,” the Defense Army stated.