Մնացականյան. Սա զզվելի ագրեսիա է. կրակի դադարեցման մասին պայմանավորվածությունը պետք է պահպանվի
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը զզվելի ագրեսիա է որակել Ադրբեջանի կողմից Արցախի Ստեփանակերտ, Շուշի և Մարտունի քաղաքների հրթիռակոծումը։
«Մոսկվայում հոկտեմբերի 9-ին ձեռք բերված կրակի դադարեցման մասին պայմանավորվածությունը պետք է պահպանվի և իրականացվի: Ադրբեջանն այսօր ժամը 12:00-ից հետո շարունակել է հարձակումը Լեռնային Ղարաբաղի վրա` խախտելով պարտավորությունները: Հենց հիմա հրթիռակոծում են Ստեփանակերտը: Սա զզվելի ագրեսիա է», - գրել է Մնացականյանը Twitter-ի իր միկրոբլոգում:
ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնել է, որ Արցախում այս պահին հրթիռակոծվում են Ստեփանակերտը, Մարտունին, Շուշին և տարբեր խոշոր գյուղական համայնքներ:

Это отвратительная агрессия - глава МИД Армении об обстрелах Азербайжаном городов Карабаха
Прекращение огня, объявленное в совместном заявлении от 9 октября в Москве, должно соблюдаться и выполняться, заявил министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян.
«Азербайджан продолжил атаковать Нагорный Карабах сегодня после 12 часов дня, нарушив свои обязательства. Степанакерт сейчас находится под обстрелом. Это отвратительная агрессия», - написал Мнацаканян в Twitter.
По сообщени представителя Минобороны Армении Арцруна Ованнисяна, ракетному обстрелу подверглись Степанакерт, Шуши и Мартуни.