Մերկելի հետ հեռախոսազրույցում Փաշինյանն ընդգծել է Ղարաբաղի կողմից ազգերի ինքնորոշման իրավունքի կիրառման կարևորությունը
11/10/2020 21:50
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հերթական հեռախոսազրույցն է ունեցել Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ, հայտնում են ՀՀ կառավարությունից:
«Վարչապետ Փաշինյանը տեղեկատվություն է տրամադրել հոկտեմբերի 10-ին հայտարարված մարդասիրական հրադադարից հետո տեղի ունեցող զարգացումների մասին: Նա մտահոգություն է հայտնել Ստեփանակերտի չդադարող ռմբակոծության և ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից հրադադարի մասին պայմանավորվածության խախտման կապակցությամբ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Նշվու է նաև, որ Գերմանիայի կանցլերը խոր մտահոգություն է հայտնել իրավիճակի լարվածության կապակցությամբ:
ՀՀ վարչապետն ընդգծել է Լեռնային Ղարաբաղի կողմից ազգերի ինքնորոշման իրավունքի կիրառման կարևորությունը:

Пашинян в разговоре с Меркель заявил о важности применения Нагорным Карабахом права наций на самоопределение
11/10/2020 21:47
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел сегодня очередной телефонный разговор с канцлером Германии Ангелой Меркель.
Как сообщает пресс-служба правительства, Пашинян заявил о своей обеспокоенности в связи с непрекращающимися бомбардировками Степанакерта и нарушением Азербайджаном договоренности о прекращении огня в зоне конфликта.
Премьер-министр Армении заявил о важности применения Нагорным Карабахом права наций на самоопределение.