Քարվաճառի ուղղությամբ ևս մարտեր են ընթանում, այսօր ադրբեջանական ինքնաթիռը հենց այդ ուղղությամբ է խոցվել. ՊՆ ներկայացուցիչ
12/10/2020 22:25
Հրադադարի պայմանավորվածությունից հետո հակառակորդը շարունակում է գրեթե նույն զինատեսակներն օգտագործել, ինչ՝ նախկինում: Միգուցե մի փոքր քիչ ինտենսիվությամբ հրետանի է կիրառվում, մինչդեռ ԱԹՍ-ների կիրառությունը նախկինից չի տարբերվում, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Անցած ժամերի ընթացքում 3 ԱԹՍ ենք խոցել, 1 ինքնաթիռ և 3 զրահատեխնիկա», - ասաց նա:
Հարցին՝ ի՞նչ վիճակ է Քարվաճառի ուղղությամբ, ՊՆ ներկայացուցիչը պատասխանեց՝ այնտեղ ևս մարտական գործողություններ են ընթանում, ինքնաթիռը հենց այդ ուղղությամբ է խոցվել:
Ինչ վերաբերում է տարբեր քաղաքներում չպայթած արկերին՝ Արծրուն Հովհաննիսյանը տեղեկացրեց, որ համապատասխան մարմինները հավաքում են դրանք, ազգաբնակչության անվտանգության նպատակով տեղադրվում են զգուշացնող ցուցանակներ:

After the ceasefire agreement the enemy continues using the same weapon as previously, Armenia’s Ministry of Defense representative Artsrun Hovhannisyan said at a briefing today.
He said the intensity of usage of artillery has become a bit smaller, but the usage of drones is the same.
“During the past hours we downed 3 drones, 1 aircraft and 3 armored vehicles,” he said.
Asked about the situation in Karvatchar direction, Hovhannisyan said the military actions continue there too and the enemy's fighter jet was downed there.
As to the unexploded shells in different towns, MOD representative said respective bodies are collecting them and warning posters are being placed for the safety of the population.