Մարտավարական իրադրությունը իր օգտին փոփոխության ենթարկելու թշնամական ուժերի բոլոր փորձերը կասեցվել են. ՊԲ
12/10/2020 09:27
Գիշերվա ընթացքում հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: Հակառակորդը ակտիվություն է դրսևորել հատկապես հյուսիսային, հյուսիս-արևելյան և հարավային ուղղություններում:
ՊԲ-ից հայտնում են, որ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը իր օգտին փոփոխության ենթարկելու թշնամական ուժերի բոլոր փորձերը կասեցվել են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից:
Հակառակորդը ունի մարդկային ուժի և զինտեխնիկայի մեծաթիվ կորուստներ:
Առավոտյան հակառակորդի կողմից վերսկսվել են հրետանու կրակով ուղեկցվող հրաձգությունները, որոնք ճնշվում են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված համարժեք գործողությունների արդյունքում:

Все попытки ВС Азербайджана изменить оперативно-тактическую ситуацию в свою пользу пресечены – Армия обороны Арцаха
12/10/2020 10:36
В течение ночи на всех направлениях линии фронта сохранялась относительно стабильная напряженность. Противник проявил наибольшую активность в северном, северо-восточном и южном направлениях.
Минобороны Арцаха сообщает, что все попытки вражеских сил изменить оперативно-тактическую обстановку в свою пользу пресечены подразделениями Армией обороны.
Противник понес значительные потери в живой силе и боевой технике.
Утром ВС Азербайджана возобновили артиллерийский обстрел армянских позиций, который подавляется в результате предпринятых подразделениями Армии обороны действий.