Գրոզնիում ոչնչացված գրոհայինները ժամանել էին Սիրիայից. Կադիրով (Լուսանկարներ)
Գրոզնիում սպանված գրոհայինները նախկինում թաքնվել էին Սիրիայում և այլ երկրներում: Այս մասին Telegram ալիքում հայտնել է Չեչնիայի ղեկավար Ռամզան Կադիրովը:
«Սրանք Գրոզնիում այսօր առավոտյան սպանված ահաբեկիչների տվյալներն ու լուսանկարներն են: Նրանք երկար ժամանակ գրանցված էին օպերատիվ հենակետում և հետախուզման մեջ էին: Այս վերջին ժամանակներու այդ «շեյթաները» փախուստի մեջ էին Ռուսաստանի սահմաններից դուրս՝ թաքնված լինելով Սիրիայում և այլ երկրներում:
Այժմ, ստանալով իրենց արևմտյան հովանավորների պատվերը, նրանք վերադարձել են և որոշել մի շարք ահաբեկչություններ իրականացնել», - գրել է նա՝ տեղադրելով սպանված զինյալների լուսանկարը:
Կադիրովը նաև գրել է, որ «ըստ ամենայնի, դժոխքի շները մոռացել են, որ Չեչնիայի Հանրապետությունում մենք վերականգնել ենք խաղաղությունն ու կարգը, որպեսզի ավազակները չխանգարեն քաղաքացիների անդորրը»:
«Յուրաքանչյուր ոք, ով սպառնում է տարածաշրջանում կայունությանը, անմիջապես կոչնչացվի: Այդպես եղել է ու կլինի այսուհետ», - ընդգծել է նա:

Уничтоженные в Грозном боевики прибыли из Сирии - Кадыров (Фото)
Уничтоженные в Грозном боевики ранее прятались в Сирии и других странах, сообщил в Telegram-канале глава Чечни Рамзан Кадыров.
«Это данные и фото террористов, уничтоженных сегодня утром в Грозном. В оперативной базе они числились давно и находились в розыске. Все последнее время эти «шайтаны» были в бегах за пределами России, прятались в Сирии и в других странах. Теперь же, получив заказ от своих западных спонсоров, они вернулись и решили провести ряд терактов», - написал он, опубликовав фото убитых боевиков.
Кадыров также написал, что, «видимо, псы ада забыли, что в Чеченской Республике мы восстановили мир и порядок не для того, чтобы бандиты нарушали покой граждан».
«Любой, кто будет угрожать стабильности в регионе, будет немедленно уничтожен. Так было и будет отныне», - подчеркнул он.