Զոհրաբ Մնացականյանի փակ քննարկում-հանդիպում է ունեցել ռուս փորձագետների և քաղաքագետների հետ
Մոսկվա կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը «Ռիա Նովոստի» լրատվական գործակալությունում փակ քննարկում-հանդիպում  է ունեցել ռուս փորձագետների և քաղաքագետների հետ: Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում շոշափվել են տարածաշրջանային և միջազգային զարգացումներին առնչվող բազմաբովանդակ հարցեր: Քննարկման առանցքում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում Թուրքիայի գործուն միջամտությամբ Ադրբեջանի սանձազերծած լայնամասշտաբ ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունն էր:
Նախարար Մնացականյանը ներկաների ուշադրությունը հրավիրել է ադրբեջանական ռազմաքաղաքական ղեկավարության կողմից պատերազմի վարման ոչ իրավաչափ մեթոդների վրա, որոնք ուղեկցվում են միջազգային իրավունքի կոպտագույն խախտումներով:
Քննարկման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Հարավային Կովկասում արտատարածաշրջանային դերակատարների գործելաոճին, որով փորձ է արվում տարածաշրջանում փոփոխել հավասարակշռությունը և անվտանգային ընկալումները: Այս համատեքստում նախարար Մնացականյանը քննարկման մասնակիցների ուշադրությունը հրավիրել է օտարերկրյա զինյալ ահաբեկիչներին, ծայրահեղական խմբավորումներին ռազմական գործողությունների մեջ ներգրավման միջոցով տարածաշրջանային անկայունության հրահրմանն ուղղված Թուրքիայի խաթարիչ քաղաքականության վրա:

Зограб Мнацаканян  провел закрытую встречу-обсуждение с российскими экспертами и политологами
В рамках официального визита в Москву министр иностранных дел Зограб Мнацаканян провел закрытую встречу-обсуждение с российскими экспертами и политологами в информационном агентстве «РИА Новости».
В ходе встречи был затронут широкий спектр вопросов, касающихся региональных и международных событий. В ходе встречи была обсуждена ситуация, созданная широкомасштабной агрессией, развязанной Азербайджаном при действенном вмешательстве Турции в зону нагорно-карабахского конфликта.
Министр Мнацаканян обратил внимание присутствующих на неправомерные методы ведения войны со стороны военно-политического руководства Азербайджана, которые сопровождаются грубейшими нарушениями международного права.
В ходе обсуждения был затронут также метод работы внерегиональных игроков на Южном Кавказе, которым предпринимается попытка изменить баланс и восприятие безопасности в регионе. В этом контексте министр Мнацаканян обратил внимание участников обсуждения на подрывную политику Турции, направленную на подстрекательство региональной нестабильности посредством вовлечения в военные действия иностранных боевиков-террористов и экстремистских группировок.