Կրեմլը մեկնաբանել է ղարաբաղյան բանակցություններին Թուրքիայի հնարավոր մասնակցության մասին հարցը
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, մեկնաբանելով Ղարաբաղի իրավիճակի շուրջ բանակցություններին Թուրքիայի հնարավոր մասնակցության հարցը, հայտարարել է, որ Ռուսաստանում ելնում են նրանից, որ մոսկովյան հանդիպման մասնակիցները հաստատել են բանակցային ձևաչափի անփոփոխությունը:
Ավելի վաղ Թուրքիայի նախագահի մամուլի քարտուղար Իբրահիմ Քալինը հայտարարել էր, որ Անկարան «չի առարկում» Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ Ղարաբաղյան խնդրի շուրջ քառակողմ բանակցություններ վարելու առաջարկին Բաքվի, Երևանի, Անկարայի և Մոսկվայի մասնակցությամբ:
«Մոսկվայում, առաջին հերթին, ելնում են նրանից, որ երեք արտգործնախարարների մոսկովյան վերջին հանդիպման ժամանակ բոլոր երեք կողմերը հաստատել են բանակցային ձևաչափի անփոփոխության սկզբունքը», - լրագրողներին ասել է Պեսկովը:

В Кремле оценили идею о подключении Турции к переговорам по Карабаху
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, комментируя идею о подключении Турции к переговорам по ситуации в Нагорном Карабахе, заявил, что в России исходят из того, что участники московской встречи подтвердили неизменность переговорного формата.
Ранее пресс-секретарь президента Турции Ибрагим Калын заявил, что Анкара "не возражает" против предложения президента Азербайджана Ильхама Алиева о проведении четырехсторонних переговоров по проблеме Карабаха с участием Баку, Еревана, Анкары и Москвы.
«В Москве, прежде всего, исходят из того, что в ходе недавней московской встречи трех министров иностранных дел все три стороны подтвердили принцип неизменности переговорного формата», - сказал Песков журналистам.