Ռուս զինվորականները ստուգում են ՀՀ տարածքին Ադրբեջանի հարվածների վերաբերյալ տեղեկատվությունը
Ռուսաստանի զինված ուժերը մասնակցում են ՀՀ տարածքին Ադրբեջանի հարվածների մասին տեղեկատվության ստուգմանը, ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը չորեքշաբթի տեղեկացրել է, որ ադրբեջանական զինուժը հարձակվել է ՀՀ տարածքում տեղակայված ռազմական տեխնիկայի վրա:
«Մեր ռազմական գերատեսչությունը ստուգում է այս տեղեկատվությունը, նրանք մշտական կապի մեջ են երկու կողմերի իրենց գործընկերների հետ: Դուք գիտեք, որ ՌԴ ՊՆ ղեկավար Սերգեյ Շոյգուն հեռախոսային շփումներ է ունեցել երկու կողմերի իր գործընկերների հետ: Այս տեղեկատվությունը ստուգվում ու վերլուծվում է», - լրագրողներին ասել է Պեսկովը։

Российские военные проверяют сведения об ударах Азербайджана по Армении
Российские военные участвуют в проверке информации о нанесении Азербайджаном ударов непосредственно по территории Армении, сообщил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
Армянское минобороны заявило в среду, что военные Азербайджана атаковали военную технику на территории Армении.
«Наше военное ведомство проверяет эту информацию, они находятся в постоянном контакте со своими коллегами двух сторон. Вы знаете, что у министра обороны РФ Сергея Шойгу были телефонные контакты с его коллегами с обеих сторон. Эта информация проверяется и анализируется», - заявил Песков журналистам, отвечая на соответствующий вопрос.