«Կուզեմ իրանց ոչխար զորքին փոխանցեն, որ դեռ շատ կհանդիպենք». Կապիտան Սանամյանը ողջ և առողջ է (Տեսանյութ)
14/10/2020 17:50
Ադրբեջանական քարոզչամեքենան վաղ առավոտից տեղեկություններ է տարածում, թե իբր զոհվել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային հերոս Ռուբեն Սանամյանը, հայտնում է ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Այդ լուրն ամենաիսկական ցնծություն է առաջացրել հակառակորդի զինված ուժերում։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հրճվանքով տարածում են այն՝ ներկայացնելով դա որպես իրենց հաղթանակների վկայություն։
«Զինուժ մեդիան» քիչ առաջ, ռազմաճակատի ամենածանր ուղղություններից մեկում, զրուցել է կապիտան Սանամյանի հետ, ով ողջ և առողջ է և, ինչպես միշտ փայլուն կերպով կատարում է իր առջև դրված մարտական խնդիրները։
Կապիտան Սանամյանը բողոքում էր, որ «կտրում ենք իրեն գործից»», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Ստեփանյանը։

«Хочу, чтобы вы передали их войску баранов, что мы еще встретимся»: капитан Рубен Санамян жив и здоров (Видео)
14/10/2020 19:58
Азербайджанская пропагандистская машина с раннего утра распространяет сведения о том, что якобы погиб Национальный герой Армении Рубен Санамян, сообщает пресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян.
«Эта информация вызвала самое настоящие ликование в войсках противника. Азербайджанские СМИ с удовольствием распространяют ее, представляя это в качестве доказательства их побед.
Немногим ранее «Зинуж-медиа» побеседовал с капитаном Санамяном, который жив и здоров, и, как всегда, блестяще выполняет поставленные перед ним боевые задачи.
Капитан Санамян пожаловался, что "его отвлекают от дел"», - написала Шушан Степанян на своей странице в Facebook.
Обратившись к азербайджанскому войску, Рубен Санамян сказал: «В очередной раз очередь дошла до меня. Хочу, чтобы вы передали их войску баранов, что мы еще встретимся и не раз. Не дождетесь!».