Քիչ առաջ խոցվել է հակառակորդի հերթական ՍՈՒ-25 ինքնաթիռը
Մեր զորքերը հաջողությամբ կատարում են իրենց առջև դրված խնդիրները։ Քիչ առաջ տեղեկատվություն ստացանք, որ հակառակորդի հերթական ՍՈՒ-25 ինքնաթիռ է խոցվել, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Հակաօդային պաշտպանության զորքերի պետի տեղակալ-շտաբի պետ Գարիկ Մովսեսյանը:
Ինչ վերաբերում է թուրքական F-16 բազմաֆունկցիոնալ ինքնաթիռներին, ապա դրանք, բանախոսի հավաստմամբ, Ադրբեջանում հայտնվել են դեռևս հուլիս ամսվանից:
«Դրանք ակտիվ ուսումնամարզական թռիչքներ են իրականացրել ՀՀ և ԱՀ պետական սահմանի ամբողջ երկայնքով: Զորավարժությունների ավարտից հետո այդ ինքնաթիռները Թուրքիայի տարածք չեն վերադարձել, մնացել են Ադրբեջանում: Ընդ որում, պետք է նշեմ, որ F-16-երի թռիչքները դեպի Ադրբեջան իրականացվել են Վրաստանի տարածքով», - ասաց Գարիկ Մովսեսյանը:

В Карабахе сбит очередной штурмовик Су-25 ВВС Азербайджана
Штурмовик Су-25 ВВС Азербайджана сбит сегодня, заявил начальник штаба войск ПВО Минобороны Армении Гарик Мовсесян сегодня на пресс-конференции.
«Только что мы получили информацию о том, что сбит еще один азербайджанский штурмовик Су-25», - сказал Мовсесян.
Он также сообщил, что турецкие F-16 с июля продолжаются находиться на территории Азербайджана.
«Они выполняли активные военно-тренировочные полеты вдоль всей протяженности границы с Арменией и Нагорным Карабахом. Полет самолетов из Турции в Азербайджан был осуществлен через воздушное пространство Грузии. 27 сентября турецкие истребители нарушили на 6 км воздушное пространство Армении», - заявил Мовсесян.