ՌԴ Առողջապահության նախարարությունից հայտնել են Ղարաբաղում վիրավորված ռազմական թղթակցի վիճակի մասին
Ռուս բլոգեր, ռազմական թղթակից Յուրի Կոտենոկի վիճակը, որը վիրավորվել է Լեռնային Ղարաբաղի Շուշի քաղաքի հրթիռակոծման ժամանակ, բժիշկները գնահատում են բավարար:
«Ռուսաստանի քաղաքացի, որը վիրավորվել է Լեռնային Ղարաբաղում, Կոտենոկը շարունակում է բուժումը Երևանի կլինիկաներից մեկում: Վիճակը բավարար է», - մեջբերում է նրա խոսքերը ТАСС-ը:
Առողջապահության նախարարության ներկայացուցչի խոսքով՝ առաջիկա օրերին կլուծվի ռազմական թղթակցի Մոսկվա հնարավոր տեղափոխման հարցը:
Բլոգեր և ռազմական թղթակից Յուրի Կոնետնոկը ծանր վիրավորվել է հոկտեմբերի 8-ին Լեռնային Ղարաբաղում հրետակոծության ժամանակ: Նրա հետ միասին եղել է ևս երկու լրագրող, որոնք ստացել են միջին ծանրության վնասվածքներ:

В Минздраве рассказали о состоянии раненного в Карабахе военкора
Состояние российского блогера, военкора Юрия Котенка, раненного при обстреле города Шуши в Нагорном Карабахе, оценивается медиками как удовлетворительное, сообщил помощник главы Минздрава России Алексей Кузнецов.
«Гражданин России, получивший ранение в Нагорном Карабахе, Ю.П. Котенок продолжает лечение в одной из клиник Еревана. Состояние удовлетворительное», — цитирует его ТАСС.
По словам представителя Минздрава, в ближайшие дни будет решаться вопрос возможной транспортировки российского военкора в Москву.
Блогер и военкор Юрий Котенок получил тяжёлые травмы во время обстрела в Нагорном Карабахе 8 октября. Вместе с ним там находились ещё двое журналистов, которые получили травмы средней тяжести.