Լոս Անջելեսի շրջանի դիտորդական խորհուրդը քննադատել է Ղարաբաղի դեմ Ադրբեջանի ագրեսիան
Լոս Անջելեսի շրջանի դիտորդական խորհուրդը քննադատել է Լեռնային Ղարաբաղի դեմ Ադրբեջանի ռազմական գործողությունը և հակամարտությանը Թուրքիայի միջամտությունը դատապարտելու օգտին, հայտնում է laist.com-ը։
Բանաձևը, որը ներկայացրել են դիտորդներ Քեթրին Բարջերը և Ջենիս Հանը, պաշտպանում է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի նմանատիպ հայտարարությունը.
«Ադրբեջանական զինված ուժերը մահացու և առանց դրդապատճառի հարձակում են ձեռնարկել Արցախի Հանրապետության դեմ։ Անխոհեմ ներխուժումն ուղղակի սպառնալիք է ինչպես Արցախում դարեր շարունակ ապրող հայերի, այնպես էլ տարածաշրջանային կայունության և Միացյալ Նահանգների հիմնարար շահերի, այդ թվում՝ ժողովրդավարության համար»:

Наблюдательный совет округа Лос-Анджелес осуждает военное нападение Азербайджана на армян
Наблюдательный совет округа Лос-Анджелес проголосовал сегодня за осуждение военной операции Азербайджана против армянской общины в Нагорном Карабахе и за вмешательство Турции в конфликт, сообщает laist.com.
Резолюция, представленная наблюдателями Кэтрин Барджер и Дженис Хан, поддерживает аналогичное заявление Палаты представителей США.
Хан сказал, что нападение было недемократическим и неприемлемым:
«Азербайджанские вооруженные силы начали смертоносное и неспровоцированное нападение на Республику Арцах ... безрассудное вторжение представляет собой прямую угрозу для армян, которые веками жили в Арцахе, но также для региональной стабильности и фундаментальных интересов Соединенных Штатов, включая демократию».