18 օր շարունակվող մարտական գործողությունների ընթացքում հայկական կողմը խոցել է հակառակորդի ավելի քան 180 օդային հարձակման միջոց. Գարիկ Մովսեսյան
15/10/2020 16:27
18 օր շարունակվող մարտական գործողությունների ընփացքում հայկական կողմը խոցել է հակառակորդի ավելի քան 180 օդային հարձակման միջոց, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Հակաօդային պաշտպանության զորքերի պետի տեղակալ-շտաբի պետ Գարիկ Մովսեսյանը:
Նա միաժամանակ հավաստիացրեց, որ ձեռնարկվում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները, որպեսզի ՀՕՊ-ը լինի ինքնաբավ՝ պատշաճ կատարելով օդային սահմանների պահպանությունը:
Ասուլիսին ներկա, ՀՀ վաչապետի խորհրդական Վաղարշակ Հարությունյանն իր հերթին հավաստիացրեց, որ ՀՕՊ համակարգը գործում է շատ ճիշտ. դա են ապացուցում նրա կողմից ծավալած աշխատանքների արդյունքները:
Հարցին՝ ինչի՞ է հասել թուրք-ադրբեջանաահաբեկչական դաշինքն այս օրերի ընթացքում, վարչապետի խորհրդականը պատասխանեց՝ «այն չի հասել իր հիմնական մի շարք նպատակներին»:

С начала боевых действий армянская сторона сбила свыше 180 средств воздушного нападения противника – Гарик Мовсесян
15/10/2020 17:21
Армянская сторона в течение продолжающихся 18 дней боевых действий сбила порядка 180 средств воздушного нападения противника, заявил заместитель  командующего войсками ПВО ВС Армении Гарик Мовсесян сегодня на пресс-конференции.
Он также заверил, что предпринимаются все необходимые меры, чтобы войска ПВО надлежащим образом защищали воздушные границы.
Главный советник премьер-министра Армении Вагаршак Арутюнян в свою очередь отметил, что система ПВО действует правильно, что подтверждается результатами ее работы.
На вопрос, чего достиг турецко-азербайджанский террористический альянс за эти дни, советник премьер-министра ответил: «Не достиг ряда своих основных целей».