Ռուս պատգամավորի հետ հանդիպմանը Արցախի ԱԺ նախագահն ընդգծել է ՌԴ կարևոր դերակատարությունը՝ դեպի խաղաղություն տանող բանակցությունների ընթացքում
16/10/2020 20:00
Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Արթուր Թովմասյանը ֆեյսբուքի իր էջում տեղեկացրել է, որ այսօր ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի պատգամավոր, «Միասնական Ռուսաստան» (Единая Россия) խմբակցության անդամ Վիտալի Միլոնովին։
«Հանդիպման ընթացքում քննարկել ենք սեպտեմբերի 27-ին Ադրբեջանի կողմից՝ Թուրքիայի աջակցությամբ և իսլամիստ վարձկանների մասնակցությամբ սանձազերծված պատերազմի արդյունքում  տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակը։
Շնորհակալություն հայտնելով պարոն Միլոնովին դժվարին ժամանակաշրջանում Արցախ այցելելու համար, իմ խոսքում ընդգծել եմ Ռուսաստանի Դաշնության կարևոր դերակատարությունը՝ դեպի խաղաղություն տանող բանակցությունների ընթացքում և հակամարտության կարգավորման գործընթացում»։

Спикер парламента Арцаха обсудил с российским депутатом создавшуюся в регионе ситуацию в результате азербайджано-турецкой агрессии ситуацию
Председатель Национального Собрания Арцаха Артур Товмасян принял сегодня депутата Государственной Думы Российской Федерации, члена фракции «Единая Россия» Виталия Милонова.
«В ходе встречи мы обсудили создавшуюся в регионе ситуацию в результате развязанной Азербайджаном 27 сентября при поддержке Турции и с участием исламских наемников войны», - сообщил Артур Товмасян на своей странице в Facebook.
«Поблагодарив господина Милонова за посещение Арцаха в трудные времена, я подчеркнул в своей речи важную роль Российской Федерации в переговорах по установлению мира и в процессе урегулирования конфликта», - написал он.