Իրանն իր տարածքը պատահական հրետակոծելուց հետո Հայաստանին և Ադրբեջանին կրկին զգուշացրել է
Իրանի արտաքին գործերի նախարարությունը Լեռնային Ղարաբաղում հակամարտության ընթացքում իրանական տարածքի պատահական հրթիռակոծությունից հետո, որի հետևանքով մեկ մարդ է վիրավորվել, Հայաստանին և Ադրբեջանին կրկին զգուշացրել է:
«Եթե նման հրետակոծությունը կրկնվի, Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը անտարբեր չի մնա», - հոկտեմբերի 16-ին Թվիթերում գրել է ԱԳՆ ներկայացուցիչ Սաիդ Խատիբզադեն՝ չներկայացնելով մանրամասները:
Իրանի Արևելյան Ադրբեջան նահանգի Խոդա Աֆարին շրջանի երկու գյուղերի վրա տասը հրթիռ է ընկել՝ ավերելով շինություն, վիրավորելով մեկ մարդու, հայտնում է IRNA լրատվական գործակալությունը՝ հղում անելով տեղական պաշտոնյային:

Iran's Foreign Ministry has issued a fresh warning to Armenia and Azerbaijan after stray fire from their conflict over the breakaway Nagorno-Karabakh region reportedly wounded one person on the Iranian side of the border.
'If there is any repetition of such fire, the Islamic Republic of Iran will not remain indifferent,' Foreign Ministry spokesman Said Khatibzadeh tweeted on October 16, without elaborating.
Ten rockets hit two villages in the county of Khoda Afarin in Iran's East Azerbaijan Province, destroying a building and wounding one person, the official IRNA news agency quoted a local official as saying.