Պուտինն Անվտանգության խորհրդի անդամների հետ քննարկել է Լեռնային Ղարաբաղի հարցը
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Անվտանգության խորհրդի մշտական անդամների հետ քննարկել է Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի միջև երկխոսությանը վերաբերող հարցեր՝ Ռազմավարական հարձակողական զենքի հետագա նվազեցման և սահմանափակման մասին պայմանագրի վերաբերյալ։ Քննարկվել է նաև Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության թեման, հայտնել է պետության ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Ռազմավարական հարձակողական զենքի հետագա նվազեցման և սահմանափակման մասին պայմանագրի վերաբերյալ ռուս-ամերիկյան երկխոսության թեման... Համապատասխան տեղեկատվությունը ներկայացրել է ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը», - ասաց Պեսկովը:
Նրա խոսքով՝ «հանդիպման մասնակիցները մտքեր են փոխանակել նաև Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության ներկա իրավիճակի վերաբերյալ»:

Путин обсудил с членами Совбеза Нагорный Карабах
Президент России Владимир Путин обсудил с постоянными членами Совета безопасности вопросы диалога РФ и США по проблеме Договора о мерах по дальнейшему сокращению и ограничению стратегических наступательных вооружений (ДСНВ), а также тему конфликта в Нагорном Карабахе, сообщил в пятницу пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков.
«В ходе совещания обсуждалась тема российско-американского диалога по ДСНВ... Соответствующая информация была представлена министром иностранных дел Сергеем Лавровым», - сказал Песков.
По его словам, «участники совещания также обменялись мнениями о текущем положении в конфликте вокруг Нагорного Карабаха». Состоялся также разговор по текущим вопросам внутрироссийской повестки дня.