Ադրբեջանին զենքի վաճառքի դեմ ակցիա է անցկացվում Իսրայելում
Իսրայելում ցույց է անցկացվում է Ադրբեջանին զենք վաճառելու դեմ. միջոցառումը ներառում է Հայֆայից Երուսաղեմ ավտոերթ և Կնեսետի շենքի մոտ ցույց: Ըստ կազմակերպիչների՝ դրան մասնակցում են տասնյակ մեքենաներ և մի քանի հարյուր մարդ:
«Մենք դիմում ենք Իսրայելի կառավարությանը՝ սա պահանջ է, ոչ թե խնդրանք, որ նրանք դադարեցնեն զենք մատակարարել Ադրբեջանին: Քանի որ մենք գիտենք, որ իսրայելական հրթիռներն ու անօդաչու թռչող սարքերը ծառայում են Ադրբեջանին և օգտագործվում են Արցախի քաղաքացիական բնակչության դեմ», - РИА Новости-ին ասել է կազմակերպիչներից Արմինա Խանյանը:
Հանրահավաքին մասնակցած մեքենաները զարդարված էին Հայաստանի ազգային դրոշի գույներով: Հանրահավաքին մասնակցում են Իսրայելի հայ համայնքի անդամները: Կազմակերպիչները հայտնել են, որ սա միայն Իսրայելի կառավարության վրա ճնշում գործադրելու մի շարք միջոցառումների սկիզբ է՝ Ադրբեջանին իսրայելական զենքի և ռազմական տեխնոլոգիաների մատակարարումը դադարեցնելու համար:

В Израиле проходит акция против продажи оружия Азербайджану
Акция против продажи оружия Азербайджану, включающая в себя автопробег от Хайфы до Иерусалима и митинг у здания Кнессета, проходит в субботу в Израиле, по словам организаторов, в ней принимают участие десятки автомобилей и несколько сотен человек.
«Мы обращаемся к израильскому правительству с просьбой и требованием - и это уже требование, а не просьба, чтобы они прекратили поставку вооружений Азербайджану. Потому что мы знаем, что израильские ракеты, дроны находятся на вооружении Азербайджана и используются против мирного населения Арцаха (самоназвание непризнанной Нагорно-Карабахской республики - ред.)»,- заявила РИА Новости одна из организаторов акции Армина Ханян.
Автомобили, участвовавшие в автопробеге, были украшены цветами национального флага Армении. В митинге принимают участие члены армянской общины Израиля. Организаторы сообщили РИА Новости, что это только начало серии мероприятий по оказанию давления на израильское правительство с целью пресечь поставки израильских вооружений и военных технологий Азербайджану