Ռազմական գործողությունները ինտենսիվ կերպով շարունակվել են, հատկապես ծանր է եղել հարավային ուղղությամբ. Արցախի նախագահ
17/10/2020 19:14
Այսօր պաշտպանական բնագծի գրեթե ողջ երկայնքով ռազմական գործողությունները ինտենսիվ կերպով շարունակվել են, Facebook-ի իր էջում գրել է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։
«Հատկապես ծանր է եղել հարավային ուղղությամբ: Պաշտպանության բանակը փայլուն է իրականացնում իր առջև դրված մարտական խնդիրը՝ թշնամուն հասցնելով կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի զգալի կորուստներ», - նշել է նա։

Интенсивные боевые действия продолжались в течение дня, особенно тяжело было на южном направлении – президент Карабаха
17/10/2020 19:16
Сегодня по всей линии фронта продолжались интенсивные боевые действия, написал на своей странице в Facebook президент Нагорного Карабаха Араик Арутюнян.
«Особенно тяжело было на южном направлении. Армия обороны блестяще выполняет поставленные боевые задачи, нанося противнику существенные потери в живой силе и военной технике», - отметил он.