Նորօրյա հերոսները. ՊԲ մի շարք զինծառայողներ ոչնչացրել են հակառակորդի կենդանի ուժը, սպառազինությունը, գրավել են հակառակորդի դիրքը, ականապատել այն և դուրս եկել տարածքից
19/10/2020 10:04
ՊԲ-ի մի շարք զինծառայողներ, գերազանց կերպով համագործակցելով աշխարհազորայինների հետ, համատեղ գործողությունների արդյունքում ոչնչացրել են հակառակորդի կենդանի ուժը, զենք-զինամթերքը և սպառազինությունը, գրավել են հակառակորդի դիրքը, որից հետո ականապատել և բարեհաջող դուրս են եկել տարածքից:
Հաջողված գործողության կազմակերպման ու իրականացման համար մայոր Հովիկ Միրզոյանը, կապիտաններ Արմեն Անդրյանը, Շանթ Հայրապետյանը, Դավիթ Հայրապետյանը, Կորյուն Սողոմոնյանը, ավագ լեյտենանտ Հայկ Հակոբյանը, շարքայիններ Սամվել Իսախանյանը, Ալիկ Շավերշյանը, Սուրեն Խաչատրյանը, Նորիկ Խաչատրյանը, կրտսեր սերժանտներ Կարեն Պետրոսյանը, Անդրանիկ Արամյանն ու Ալբերտ Ֆարմանյանը, աշխարհազորայիններ Թելման Գաբրիելյանը, Սեյրան Ավագիմյանը, Վարուժան Մանասյանը, Էրիկ Աղաջանյանը և պահեստազորի գնդապետ Մանվել Գրիգորյանը կպարգևատրվեն «Արիության համար» մեդալներով:
Շարունակում են պատրաստության գերազանց մակարդակ դրսևորել նաև ՊԲ-ի հակաօդայինները:  Զորատեսակի ներկայացուցիչներից կրտսեր սերժանտ Արամ Աբաղյանը, կրտսեր սերժանտ Ռոբերտ Սիմոնյանը և շարքային-պայմանագրային Տիգրան Բաղդասարյանը, շարքից հանելով թշնամական 4 ԱԹՍ, ներկայացվել են «Մարտական ծառայություն» մեդալների:
Տղաները շարունակում են գործել մարտագծի ամենատարբեր հատվածներում և, ամեն օրվա արդյունքներով, բազմապատկել թշնամական կորուստների քանակը:

Ряд военнослужащих Армии обороны проникли на позицию противника и уничтожили большое количество военной техники, боеприпасов и живой силы
19/10/2020 11:53
В результате совместных скоординированных действий с добровольцами военнослужащие уничтожили большое количество военной техники, боеприпасов и живой силы противника, проникли на позицию азербайджанской стороны и заминировать ее.
За успешную организацию и проведение операции к награждению медалями «За отвагу» представлены майор Овик Мирзоян, капитаны Армен Андрян, Шант Айрапетян, Давид Айрапетян, Корюн Согомонян, старший лейтенант Айк Акопян, рядовые Самвел Исаханян, Алик Шавершян, Сурен Хачатрян, Норик Хачатрян, младшие сержанты Карен Петросян, Андраник Арамян, Альберт Фарманян, а также добровольцы Тельман Габриелян, Сейран Авагимян, Варужан Манасян, Эрик Агаджанян и полковник запаса Манвел Григорян.
Медалями «За боевую службу» будут награждены военнослужащие противовоздушных сил – младшие сержанты Арам Абагян, Роберт Симонян и рядовой-контрактник Тигран Багдасарян. Они вывели из строя 4 беспилотника противника.
Военнослужащие продолжают выполнять свой служебный долг на различных участках фронта, приумножая потери ВС Азербайджана.