ՊԲ հրթիռահրետանային զորքերի և բազում՝ իրոք վիրտուոզ հրետանավորների մասին դեռ շատ է խոսվելու (Տեսանյութ)
19/10/2020 17:25
Այսօր ՊԲ-ի հրթիռահրետանային զորքերի մասնագիտական տոնն է, հաղորդում են Պաշտպանության բանակից։
«Պատերազմի Աստծո երդվյալները ինչպես 20-րդ դարավերջի մեր գոյապայքարում, ապրիլյան դիմակայության օրերին, այնպես էլ սեպտեմբերի 27-ին վերսկսված և առայսօր շարունակվող մարտական գործողություններում փայլուն են իրականացնում առաջադրված մարտական խնդիրները՝ անչափելի մեծ կորուստներ պատճառելով թշնամական զինուժի անխտիր բոլոր զորատեսակները ներկայացնող ստորաբաժանումներին և հսկայական աջակցություն ցուցաբերելով  ՊԲ-ի պաշտպանվող ու գրոհող ստորաբաժանումներին:
ՊԲ-ի հրթիռահրետանային զորքերի և բազում՝ իրոք վիրտուոզ հրետանավորների մասին դեռ շատ է խոսվելու: Իսկ առայժմ՝ պատերազմական փոքրիկ տեսաբացիկ, որի հասցեատերերը հրետանավորի բարձր առաքելությունը կատարող բոլոր զինվորականներն են, կամավորականներն ու պահեստազորայինները», - ասված է ՊԲ հաղորդագրությունում։

Армия обороны представляет видео в честь ракетно-артиллерийских войск и многочисленных виртуозных артиллеристов
19/10/2020 18:23
Сегодня отмечается профессиональный праздник ракетно-артиллерийских войск Армии обороны Республики Арцах.
«Служители Бога войны как в нашей освободительной борьбе в конце 20 века, в дни Апрельского противостояния, так и в возобновившихся 27 сентября и продолжающихся по сей день боевых действиях выполняют поставленные боевые задачи блестяще, причиняя несоизмеримо большие потери подразделениям абсолютно всех видов войск вражеских ВС, оказывая огромную поддержку обороняющимся и наступающим подразделениям Армии обороны Арцаха.
О ракетно-артиллерийских войсках и многочисленных поистине виртуозных артиллеристах еще много будут говорить. А пока представляем небольшую военную видео-открытку, адресаты которой – все военнослужащие, добровольцы и резервисты, выполняющие высокую миссию артиллериста», - говорится в сообщении Минобороны Арцаха.