Նիկոլ Փաշինյանը կրկին հանդիպում է արտախորհրդարանական ուժերի հետ
Հարցին՝ ո՞ր ուժերի հետ է հանդիպումը, խոսնակը պատասխանեց. «Թերևս այն ուժերի, որոնց հետ հանդիպել էր նախորդ անգամ»։
Հիշեցնենք՝ հոկտեմբերի 12-ին Նիկոլ Փաշինյանի նախաձեռնությամբ կառավարության շենքում տեղի էր ունեցել հանդիպում արտախորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպմանը մասնակցել էին «Հանրապետական» կուսակցության խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, ՀՅԴ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը, «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը, պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը, «Քաղաքացու որոշում» կուսակցության գործադիր մարմնի քարտուղար Սուրեն Սահակյանը, «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցության փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը և այլոք։
Հոկտեմբերի 11-ին էլ վարչապետն Ազգային ժողովում հանդիպել էր ԱԺ խորհրդի անդամների՝ խորհրդարանի նախագահ Արարատ Միրզոյանի, խմբակցությունների ղեկավարների և մշտական հանձնաժողովների նախագահների հետ։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян встречается с представителями внепарламентских сил.
Напомним, 12 октября, по инициативе премьер-министра Никола Пашиняна, в правительстве состоялась встреча с представителями внепарламентских сил Армении.
Во встрече приняли участие пресс-секретарь Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов,  представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Ишхан Сагателян, руководитель парламентской фракции «Мой шаг» Лилит Макунц, депутат Арман Бабаджанян, секретарь исполнительного органа партии «Решение гражданина» Сурен Саакян, заместитель председателя партии «Армянский национальный конгресс» Левон Зурабян и другие.
11 октября премьер-министр встретился с членами Совета Национального Собрания, спикером парламента Араратом Мирзояном, руководителями парламентских фракций и председателями постоянных комиссий.