Արցախյան բանակի դեմ թշնամական ուժերը կիրառում են նաև չեխական 152 մմ տրամաչափի DANA ինքնագնաց հրետանային կայանքներ. Լուսանկարներ
21/10/2020 18:56
Թշնամական ուժերը, բացի իսրայելական և թուրքական զինատեսակներից, արցախյան բանակի դեմ կիրառում են նաև չեխական 152 մմ տրամաչափի DANA ինքնագնաց հրետանային կայանքներ, հայտնում են ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ համապատասխան ծառայությունների տրամադրության տակ են հայտնվել չեխական DANA ինքնագնաց հրետանային կայանքների կիրառումն ապացուցող փաստեր:
Նշենք նաև, որ վերոնշյալ հրետանային կայանքները գտնվում են Ադրբեջանի ԶՈւ կենտրոնական ենթակայության զորամասերից մեկի սպառազինության հաստիքացուցակում, ինչը նշանակում է, որ սեպտեմբերի 27-ից սկսված մարտերի ընթացքում ՊԲ իրականացրած թիրախային հարվածների հետևանքով Ադրբեջանի ԶՈւ կորպուսային հրետանին կրել է լուրջ կորուստներ:
Ստորև ներկայացնում ենք ՊԲ հետախուզական ծառայությունների տրամադրության տակ եղած DANA ինքնագնաց հրետանային դիվիզիոնի՝ հարավային ուղղությամբ ծավալված մարտակարգերի լուսանկարները:

Азербайджан применяет против Армии обороны Арцаха также чешские самоходные артиллерийские установки DANA (Фото)
21/10/2020 19:44
Вооруженные силы Азербайджана, кроме израильских и турецких беспилотников, применяют против Армии обороны Арцаха также 152-мм самоходные артиллерийские установки чешского производства DANA, сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.
В распоряжении соответствующих служб Минобороны оказались факты, доказывающие использование самоходных артиллерийских установок DANA.
Отметим также, что указанные артиллерийские системы находятся в штатную структуру вооружения одной из войсковых частей центрального подчинения ВС Азербайджана, что означает, что в результате целенаправленных ударов Армии обороны с 27 сентября корпусная артиллерия ВС Азербайджана понесла серьезные потери.
Представляем фотографии развернутых на южном направлении боевых расчетов самоходно-артиллерийских дивизионов DANA, которые оказались в распоряжении разведывательных служб Минобороны Арцаха.