Գեներալ-լեյտենանտ Տիրան Խաչատրյանը, գնդապետ Գարեգին Պողոսյանն ու գեներալ-մայոր Անդրանիկ Փիլոյանը պարգևատրվել են Հայրենիքի շքանշանով
22/10/2020 14:51
Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 136-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրենքի 5.3-րդ հոդվածի 1-ին մասի.
Հայրենիքի պաշտպանության և անվտանգության ապահովման գործում մատուցած բացառիկ ծառայությունների, մարտական գործողությունների ընթացքում ցուցաբերած անձնվիրության և արիության համար Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության թիվ N զորամասի հրամանատար, գնդապետ Գարեգին Սամվելի Պողոսյանը պարգևատրվել է Հայրենիքի շքանշանով:
Հայրենիքի պաշտպանության և անվտանգության ապահովման գործում մատուցած բացառիկ ծառայությունների, մարտական գործողությունների ընթացքում ցուցաբերած անձնվիրության և արիության համար Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության թիվ N զորամասի հրամանատար, գեներալ-մայոր Անդրանիկ Սուրենի Փիլոյանը պարգևատրվել է Հայրենիքի շքանշանով:
Հայրենիքի պաշտպանության և անվտանգության ապահովման գործում մատուցած բացառիկ ծառայությունների, մարտական գործողությունների ընթացքում ցուցաբերած անձնվիրության և արիության համար Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Տիրան Վազգենի Խաչատրյանը նույնպես պարգևատրվել է Հայրենիքի շքանշանով:

Генерал-лейтенант Тиран Хачатрян, полковник Гарегин Погосян и генерал-майор Андраник Пилоян награждены Орденом Отечества
22/10/2020 15:59
Президент Армении Армен Саркисян подписал новые указы, сообщает пресс-служба президента Армении.
Принимая за основание ходатайство премьер-министра, согласно статье 136 Конституции, а также части 1 статьи 5.3 закона «О государственных наградах и почетных званиях Республики Армения»:
За исключительные заслуги в деле обеспечения защиты и безопасности родины, проявленные в ходе боевых действий самоотверженность и мужество наградить командира N-ской воинской части министерства обороны Республики Армения, полковника Гарегина Погосяна Орденом Отечества.
За исключительные заслуги в деле обеспечения защиты и безопасности Родины, проявленные в ходе боевых действий самоотверженность и мужество наградить командира N-ской воинской части министерства обороны Республики Армения, генерал-майора Андраника Пилояна Орденом Отечества.
За исключительные заслуги в деле обеспечения защиты и безопасности Родины, проявленные в ходе боевых действий самоотверженность и мужество наградить первого заместителя начальника Главного штаба ВС Армении, генерал-лейтенанта Тирана Хачатряна Орденом Отечества.