Կորոնավիրուսի հետևանքով ծանր և ծայրահեղ ծանր վիճակում է մոտ 800 քաղաքացի, 388-ն ունի հոսպիտալացման կարիք. Առողջապահության նախարարի կոչը
Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը հանդես է եկել կոչով, որում ասված է.
Կորոնավիրուսային հիվանդության թվերն օրեցօր աճում են զգալի տեմպերով: Այսօր հաստատվել է հիվանդության 2213 նոր դեպք: Ընդհանուր առմամբ, այս պահին ծանր և ծայրահեղ ծանր վիճակում է մոտ 800 քաղաքացի: Առավոտյան՝ ժամը 9-ի դրությամբ, 388 քաղաքացի ունի հոսպիտալացման կարիք: Մահճակալներն այս պահին դժվարությամբ են բավարարում բժշկական օգնության կարիք ունեցող պացիենտներին:
Սիրելի՛ ժողովուրդ,
Խնդրում և կոչ եմ անում պահպանել հակահամաճարակային բոլոր կանոնները: Ավելին` դիտողություն արեք բոլոր այն մարդկանց, ովքեր չեն հետևում դրանց՝ վտանգելով Ձեր և Ձեր հարազատների առողջությունը:
Թու՛յլ տվեք բժշկական անձնակազմին զբաղվել մարտական գործողությունների հետևանքով վիրավորում ստացած զինվորների և խաղաղ բնակիչների տարհանմամբ և բուժմամբ:

Soldiers need doctors: Armenia’s health minister calls for complying with epidemiological rules
Coronavirus cases are growing day by day with high tempos, Armenia’s minister of health Arsen Torosyan wrote on Facebook.
Today 2,213 new cases were recorded.
“As of 9 a.m. in the morning today the condition of 800 citizens is severely grave. As of 9 a.m. today 388 citizens need hospitalization. As of now the number of beds hardly satisfies the patients needing medical assistance,” the minister said.
Torosyan urged the people to comply with epidemiological rules – wear masks, keep social distancing and disinfect hands.
“Allow the medical staff work with the soldiers wounded as result of military actions and evacuation and treatment of peaceful civilians,” Torosyan said, adding that soldiers need doctors.