Կորոնավիրուսի հետևանքով ծանր և ծայրահեղ ծանր վիճակում է մոտ 800 քաղաքացի, 388-ն ունի հոսպիտալացման կարիք. Առողջապահության նախարարի կոչը
Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը հանդես է եկել կոչով, որում ասված է.
Կորոնավիրուսային հիվանդության թվերն օրեցօր աճում են զգալի տեմպերով: Այսօր հաստատվել է հիվանդության 2213 նոր դեպք: Ընդհանուր առմամբ, այս պահին ծանր և ծայրահեղ ծանր վիճակում է մոտ 800 քաղաքացի: Առավոտյան՝ ժամը 9-ի դրությամբ, 388 քաղաքացի ունի հոսպիտալացման կարիք: Մահճակալներն այս պահին դժվարությամբ են բավարարում բժշկական օգնության կարիք ունեցող պացիենտներին:
Սիրելի՛ ժողովուրդ,
Խնդրում և կոչ եմ անում պահպանել հակահամաճարակային բոլոր կանոնները: Ավելին` դիտողություն արեք բոլոր այն մարդկանց, ովքեր չեն հետևում դրանց՝ վտանգելով Ձեր և Ձեր հարազատների առողջությունը:
Թու՛յլ տվեք բժշկական անձնակազմին զբաղվել մարտական գործողությունների հետևանքով վիրավորում ստացած զինվորների և խաղաղ բնակիչների տարհանմամբ և բուժմամբ:

Врачи нужны солдатам – призыв главы Минздрава Армении
Министр здравоохранения Армении Арсен Торосян обратился с призывом соблюдать противоэпидемиологические меры.
«Число заражений коронавирусом ежедневно растет. Сегодня подтверждено 2 тыс. 213 новых случаев. На данный момент в тяжелом и крайне тяжелом состоянии находятся 800 граждан, по состоянию на 09:00 388 граждан нуждаются в госпитализации. На данный момент количество коек с трудом удовлетворяет потребности пациентов», - заявил Торосян.
Он обратился к гражданам с просьбой соблюдать все противоэпидемиологические нормы, чтобы позволить врачам полноценно заниматься лечением раненых в войне в Карабахе.