Թշնամին օրվա ընթացքում դիվերսիոն գրոհներ է ձեռնարկել Մարտունու շրջանի Շեխեր, Թաղավարդ, Զարդարաշեն գյուղերի ուղղությամբ և հետ է շպրտվել
24/10/2020 22:48
Արցախի Մարտունու շրջանի Շեխեր, Թաղավարդ և Զարդարաշեն գյուղերի ուղղությամբ օրվա ընթացքում թշնամին մի քանի անգամ դիվերսիոն գրոհներ է ձեռնարկել, սակայն Պաշտպանության բանակի և աշխարհազորի փոխգործակցված ճիշտ աշխատանքի շնորհիվ այդ խմբավորումները հետ են շպրտվել՝ ունենալով կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի կորուստներ, հայտնում է Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը:
«Առաջնագծի այլ հատվածներում թշնամին իր ագրեսիան ցուցաբերել է միայն հրթիռակոծության ենթարկելով մեր խաղաղ բնակավայրերն ու դիրքերը», - նշել է Պողոսյանը:

Azerbaijani forces attempted sabotage penetrations in directions of Shekher, Taghavard and Zardashen villages, thrown back with losses: Artsakh president’s spokesperson
Azerbaijani side few times launched sabotage attacks in the direction of Shekher, Taghavard and Zardashen villages of Karabakh's Martuni region but were pushed back with heavy losses thanks to accurate work and collaboration of defense army and militias, Artsakh president’s spokesperson Vahram Poghosyan reports.
“In other sectors of the frontline the enemy displayed its aggression only by shelling our peaceful settlements and positions,” Poghosyan wrote.