Ճիշտ կլինի, որ ԱՄՆ-ն և Ֆրանսիան աջակցեն Ռուսաստանի խաղաղարար ջանքերին և ոչ թե իրենք փորձեն առանձին խաղաղարար նախաձեռնություններ ցուցաբերել. ՀՀ վարչապետ
25/10/2020 23:11
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները պետք է մեկտեղեն ջանքերը ԼՂ խնդրի կարգավորման վրա և ոչ թե առանձին նախաձեռնություններով հանդես գան, հնդկական WION հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Եվ ես կարծում եմ, որ այս իրավիճակում ճիշտ կլինի, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրներ Միացյալ Նահանգները և Ֆրանսիան աջակցեն Ռուսաստանի խաղաղարար ջանքերին և ոչ թե իրենք փորձեն առանձին խաղաղարար նախաձեռնություններ ցուցաբերել: Մանավանդ որ, Ռուսաստանը, մոտ լինելով և ներկա լինելով տարածաշրջանում, ավելի գործուն լծակներ ունի իրավիճակի վրա կոնկրետ ազդեցություն գործելու համար», - ասել է Փաշինյանը։

Считаю, что США и Франция должны содействовать миротворческим усилиям России, а не выступать с отдельными инициативами – премьер-министр Армении
26/10/2020 00:06
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ должны объединить усилия для урегулирования проблемы, а не выступать с отдельными инициативами, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян в интервью индийской телекомпании WION.
«Считаю, что в сложившейся ситуации США и Франция должны содействовать миротворческим усилиям России, а не выступать с отдельными миротворческими инициативами. Тем более, что Россия, будучи близкой и присутствующая в регионе, имеет более активные рычаги воздействия на ситуацию», - сказал Никол Пашинян.