Թրամփ. Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հրադադարի մասին պայմանավորվածությունը պահպանվում է
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հրադադարի ռեժիմի մասին հոկտեմբերի 25-ին ձեռք բերված պայմանավորվածությունը պահպանվում է: Նման համոզմունք է հայտնել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը՝ լրագրողների հետ զրույցում:
«Այն պահպանվում է: Հրադադարի ռեժիմը պահպանվում է», - ասել է Սպիտակ տան ղեկավարը՝ պատասխանելով համապատասխան հարցին: Լրագրողների հետ նրա զրույցի տեքստը մեջբերում է Սպիտակ տան մամուլի ծառայությունը:
Նշենք, որ այսօր ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը տեղեկացրել էր, որ ժամը 17:00-ից Արցախի սահմանի երկայնքով կրակի խտությունը կտրուկ մեծացել է: Հակառակորդը ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ կիրառում է փողային և ռեակտիվ հրետանի, նաև` տանկեր:

Трамп: договоренность о режиме прекращения огня между Арменией и Азербайджаном соблюдается
Соглашение о режиме прекращения огня в Нагорном Карабахе между Арменией и Азербайджаном, достигнутое 25 октября при посредничестве Вашингтона, соблюдается. Такое мнение выразил в понедельник журналистам президент США Дональд Трамп.
«Он соблюдается. Режим прекращения огня соблюдается», - сказал глава Белого дома, отвечая на соответствующий вопрос. Текст его беседы с журналистами приводит пресс-служба Белого дома.
Отметим, что сегодня пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян сообщила, что, начиная с 17:00, интенсивность огня на всей протяженности линии соприкосновения в Арцахе резко повысилась. ВС Азербайджана применяют ствольную и реактивную артиллерию, а также танки.