ՀՀ հարավային սահմանի ուղղությամբ հակառակորդի ձեռնարկած ոտնձգության հետևանքով զոհեր և վիրավորներ չկան. ՊՆ խոսնակ
27/10/2020 11:44
ՀՀ հարավային սահմանի ուղղությամբ հակառակորդի ձեռնարկած ոտնձգության հետևանքով զոհեր և վիրավորներ չկան, հաղորդում է ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Նա հայտնում է, որ հայկական կողմն արդեն իսկ դիմել է պատասխան գործողությունների:
Հիշեցնենք՝ այսօր՝ առավոտյան ժամը 10:00-10:15 սահմաններում, հերթական անգամ խախտելով հրադադարի ռեժիմը, ադրբեջանական կողմը անօդաչուներով (որոնցից մեկը ընկել է ՀՀ տարածքում) և հրթիռահրետանային միջոցներով հրետակոծել է ՀՀ հարավային սահմանի Իրանի հետ հատման կետի հայկական սահմանապահ ուղեկալի դիրքերը։

Armenia’s MOD: No casualties reported as a result of Azerbaijani shelling of Armenia’s southern border, Armenia retaliated
27/10/2020 11:54
No casualties reported as a result of Azerbaijani aggression in the direction of Armenia’s southern border, Ministry of Defense spokesperson Shushan Stepanyan reports.
She said the Armenian side has already retaliated.
It has been reported earlier that in the morning at approximately 10.00-10.15 a.m. the Azerbaijani side again violated ceasefire regime shelling the Armenian border guard positions located in the south-eastern direction, at the junction with Iran.