«Բարգավաճ Հայաստան»-ն ու «Լուսավոր Հայաստան»-ը Նիկոլ Փաշինյանին առաջարկել են այսօր հրատապ կարգով հրավիրել Անվտանգության խորհրդի նիստ
ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունները ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին առաջարկել են այսօր հրատապ կարգով հրավիրել Անվտանգության խորհրդի նիստ։
«Հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 105-րդ հոդվածի 1-ին մասը և «Անվտանգության խորհրդի կազմավորման և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 4-րդ հոդվածի 4-րդ մասը, ինչպես նաև ելնելով իրերի ներկա դրությունից՝ ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունները ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին առաջարկել են այսօր հրատապ կարգով հրավիրել Անվտանգության խորհրդի նիստ, որին կմասնակցեն յուրաքանչյուր խորհրդարանական խմբակցությունից լիազորված ներկայացուցիչներ և որտեղ կկարողանանք տեղեկատվություն փոխանակել ու քննարկել այս պահին ստեղծված իրավիճակը», - ասված է ԲՀԿ տարածած հայտարարությունում։

Фракции «Процветающая Армения» и «Светлая Армения» предложили Николу Пашиняну созвать срочное заседание Совета безопасности
27/10/2020 15:57
Фракции «Процветающая Армения» и «Светлая Армения» предложили премьер-министру Армении Николу Пашиняну созвать сегодня в срочном порядке заседание Совета безопасности Армении.
«Принимая за основание часть 1 статьи 105 Конституции Республики Армения и часть 4 статьи 4 закона Республики Армения «О формировании и деятельности Совета безопасности», а также исходя из нынешнего положения дел, фракции «Процветающая Армения» и «Светлая Армения» предложили премьер-министру Армении Николу Пашиняну созвать сегодня в срочном порядке заседание Совета безопасности, на котором уполномоченные представители каждой парламентской фракции смогут обменяться информацией и обсудить создавшуюся ситуацию», - говорится в заявлении, распространенном партией «Процветающая Армения».