Պեսկով. Թուրքիան կարող է ներգրավվել ղարաբաղյան կարգավորմանը միայն Ադրբեջանի և Հայաստանի համաձայնությամբ
27/10/2020 13:40
Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացում Թուրքիային ներգրավելու հարցը պետք է լուծվի միայն Հայաստանի և Ադրբեջանի կողմից համաձայնության և ցանկության դեպքում, հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Այստեղ կարևոր է միայն երկու կողմի տեսակետը, նկատի ունեմ հակամարտող կողմի, այսինքն՝ Ադրբեջանը և Հայաստանը: Քանի որ միայն հակամարտող երկրները կարող են համաձայնվել կամ ցանկանալ այս կամ այն պետության մասնակցությունը կարգավորման գործընթացին», - ասել է Պեսկովը:

Турция может быть привлечена к участию в карабахском урегулировании только с согласия Азербайджана и Армении - Песков
27/10/2020 13:36
Вопрос о привлечении Турции к переговорному процессу по урегулированию в Нагорном Карабахе должен решаться только с согласия и при желании Армении и Азербайджана, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
«Здесь важна точка зрения только двух сторон, имеются в виду противоборствующие стороны, то есть Азербайджан и Армения. Потому что только противоборствующие страны могут дать согласие или пожелать участия того или иного государства в процессе урегулирования», - сказал Песков.