Կեսօրին հրետանի է կիրառվել Քաշաթաղի շրջանի Բերձոր քաղաքի վրա, կան բազմաթիվ ավերածություններ
Օրվա ընթացքում Ադրբեջանը կրակի տակ է պահել Արցախի խաղաղ բնակավայրերը: Կան տուժածներ, հաղորդում են ԱՀ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից։
Կեսօրին հրետանի է կիրառվել Քաշաթաղի շրջանի Բերձոր քաղաքի վրա, կան բազմաթիվ ավերածություններ:
Հետկեսօրին թշնամին ռազմական ավիացիայով ռմբակոծել է Մարտունի քաղաքը՝ թիրախավորելով քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ, հանրային ու տնտեսական նշանակության օբյեկտներ: Մարդկային կորուստներ չկան: Այստեղ ևս նյութական վնասները շատ են:
«Սմերչ» համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգով հրթիռակոծվել է նաև Մարտունու շրջանի Ննգի գյուղը: Կասետային ռումբերի հարվածի հետևանքով երեք կին վիրավորում է ստացել: Ամբողջությամբ ավերվել է մեկ տուն, տարբեր աստիճանի վնաս է հասցվել համայնքի այլ տների ու ենթակառուցվածքների ևս:

During the day Azerbaijan kept under fire peaceful settlements of Artsakh, the republic’s Emergency Situations State Service reports.
According to the information as a result of Azerbaijan shelling people were wounded.
In the afternoon the enemy shelled Kashatagh’s Berdzor from the artillery, causing huge damages. Afterwards the enemy bombed Martuni town with military aircraft, targeting civilian infrastructures, public facilities. No casualties reported. The material damages was caused to the town.
The enemy also shelled Nngi village of Martuni region with cluster missiles of “Smerch” multiple rocket launcher, as a result of which three women were wounded, one house was completely destroyed, other houses and infrastructure of the community were also damaged to varying degrees..