Թրամփը հիասթափված է Երևանի ու Բաքվի միջև հրադադարի ռեժիմի խախտումից
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ հիասթափված է Երևանի ու Բաքվի միջև հրադադարի ռեժիմի խախտումից, բայց կարծում է, որ իրավիճակը կբարելավվի:
«Այո, դա հիասթափեցնող է: Բայց սա այն է, ինչ տեղի է ունենում, դրանք երկրներ են, որոնք տարաձայնություններ են ունեցել շատ ու շատ տարիներ», - ասել է Թրամփը:
«Նրան մոտ (Երևանի ու Բաքվի) ամեն ինչ կհարթվի», - ավելացրել է նա, հաղորդում է «Интерфакс»-ը:
Ադրբեջանը և Հայաստանը հոկտեմբերի 25-ին Միացյալ Նահանգների միջնորդությամբ համաձայնեցրել են Լեռնային Ղարաբաղում մարդասիրական հրադադարը՝ հակամարտության սրումից ի վեր երրորդը, որը պետք է ուժի մեջ մտներ հոկտեմբերի 26-ից:

Трамп заявил, что разочарован нарушением режима прекращения огня между Ереваном и Баку
Президент США Дональд Трамп заявил, что разочарован нарушением режима прекращения огня между Арменией и Азербайджаном в Нагорном Карабахе, но верит, что ситуация между сторонами наладится.
«Да, это разочаровывает. Но это то, что происходит, это страны, у которых существуют разногласия уже много-много лет», - сказал Трамп.
«У них (у Еревана и Баку все наладится)», - добавил он, передает «Интерфакс».
Азербайджан и Армения 25 октября при посредничестве США согласовали новое, третье по счету с момента обострения конфликта, гуманитарное перемирие в Нагорном Карабахе, которое должно было вступить в силу 26 октября.