Գերմանիան երկու միլիոն եվրո կհատկացնի Լեռնային Ղարաբաղին օգնելու համար
Գերմանիան երկու միլիոն եվրո կհատկացնի Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեին (ԿԽՄԿ) Լեռնային Ղարաբաղին մարդասիրական օգնություն ցուցաբերելու համար: Այս մասին հայտարարել է Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Հայկո Մաասը, հայտնում է Times Now-ը:
«Կարմիր խաչը, որը ներկայում միակ մարդասիրական կազմակերպությունն է, որը մուտք ունի դեպի հակամարտություն տուժած տարածաշրջան, խնդրել է միջազգային հանրությանը տրամադրել ինը միլիոն եվրոյի շտապ օգնություն: Գերմանիան երկու միլիոն եվրո կհատկացնի», - ասել է Մաասը:
Նախարարն ընդգծել է, որ ձմեռը մոտենում է, և Լեռնային Ղարաբաղը սննդամթերքի մատակարարման հետ կապված աճող խնդիրների առաջ է կանգնելու:

Германия выделит два миллиона евро помощи Нагорному Карабаху
Германия выделит два миллиона евро Международному комитету Красного Креста (МККК) для оказания гуманитарной помощи Нагорному Карабаху.
Об этом заявил министр иностранных дел Германии Хайко Маас, передает Times Now.
«Красный Крест, который в настоящее время является единственной гуманитарной организацией, имеющей доступ в пострадавший от конфликта регион, обратился к международному сообществу с просьбой выделить девять миллионов евро в качестве срочной помощи. Германия выделит два миллиона евро», – сказал Маас.
Министр подчеркнул, что приближается зима и Нагорный Карабах столкнется с нарастающими проблемами с поставками продуктов питания.