Թշնամին հրետակոծել է ՀԱՊԿ անդամ ՀՀ Սյունիքի մարզի Դավիթ Բեկ բնակավայրը. կան վիրավորներ և բազմաթիվ ավերածություններ (Տեսանյութ)
31/10/2020 20:56
Թշնամին հրետակոծության է ենթարկել ՀԱՊԿ անդամ ՀՀ Սյունիքի մարզի Դավիթ Բեկ բնակավայրը։ Կան վիրավորներ և բազմաթիվ ավերածություններ, տեղեկանում ենք «Զանգեզուր» հեռուստաընկերության պատրաստած ռեպորտաժից:
Հեռուստաընկերությունը հաղորդում է՝ հրետակոծությունները շարունակվում են, բայց բնակիչները մտադիր չեն լքել գյուղը։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել էր, որ Սյունիքի մարզի Դավիթ Բեկ գյուղի ուղղությամբ Ադրբեջանի զինված ուժերը հրետանային կրակ են արձակել, կան հետևանքներ:
Ավելի վաղ հաղորդել էինք, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դիմել էր ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին ՀՀ անվտանգության ապահովման համար աջակցության տեսակն ու չափը սահմանելու համար: Ի պատասխան ՌԴ ԱԳՆ-ից պատասխանել են, որ Ռուսաստանը Երևանին կտրամադրի անհրաժեշտ օգնություն, եթե ռազմական բախումները տեղափոխվեն անմիջապես Հայաստանի տարածք:

ВС Азербайджана подвергли обстрелу село Давид Бек Сюникской области Армении, есть раненые и разрушения (Видео)
31/10/2020 21:16
Вооруженные силы Азербайджана подвергли обстрелу село Давид Бек Сюникской области  Армении – члена ОБКБ. В результате обстрела есть раненые и многочисленные разрушения, сообщается в репортаже, подготовленном телекомпанией «Зангезур».
Как передает телеканал, обстрелы продолжаются, но жители не намерены покидать село.
Напомним, вчера представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян заявил, что ВС Азербайджана открыли артиллерийский огонь в направлении села Давид-Бек Сюникской области.
Ранее сообщалось, что премьер-министр Армения Никол Пашинян обратился к президенту РФ Владимиру Путину для проведением консультаций с целью определения рода и размера помощи которую Российская Федерация может предоставить Республике Армения. В ответ МИД РФ заявил, что Россия окажет Еревану всю необходимую помощь, если боестолкновения будут перенесены непосредственно на территорию Армении.