Քվեբեկում տղամարդը սառը զենքով սպանել է երկու մարդու, վիրավորել հինգին
Կանադայի Քվեբեկ քաղաքում առնվազն երկու մարդ է զոհվել, հինգը՝ վիրավորվել, միջնադարյան հագուստով սառը զենքով զինված տղամարդու հարձակման հետևանքով: Այս մասին հայտարարել է «Radio Canada» ռադիոկայանը:
Հարձակումը տեղի է ունեցել հին քաղաքում՝ Պառլամենտական բլրի մոտ: Դեպքի մասին առաջին հաղորդագրությունները ստացվել են տեղական ժամանակով մոտ 22.30-ին: Նախնական տվյալներով՝ հարձակվողը մոտ 25 տարեկան է:
Հարձակվողը կրում էր միջնադարյան հագուստ ու իր հետ սառը զենք ուներ: Ոստիկանությունից հայտնել են, որ նա ձերբակալվել է:

В Квебеке мужчина убил холодным оружием двух человек и ранил пятерых
В канадском Квебеке по меньшей мере два человека погибли и пятеро получили ранения в результате нападения вооруженного холодным оружием мужчины, который был одет в средневековую одежду. Об этом сегодня, 1 ноября, сообщила радиостанция Radio Canada.
Нападение произошло возле Парламентского холма в старом городе. Первые сообщения об инциденте поступили около 22.30 по местному времени. По предварительным данным, нападавшему около 25 лет.
Нападавший был одет в средневековую одежду и имел при себе холодное оружие. Он был арестован в час ночи по местному времени (7 утра по Москве), указали в полиции.