Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատունը հերքում է ՀՀ հարավում երկու ռուս սահմանապահի մահվան մասին տեղեկատվությունը
01/11/2020 19:00
Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատունը հերքում է ՀՀ հարավում երկու ռուս սահմանապահի մահվան մասին տեղեկատվությունը, որը հայտնվել է լրատվամիջոցներում:
«ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների խնդրանքներին ի պատասխան՝ երկու ռուս սահմանապահի մահվան մասին միանգամից մի քանի աղբյուրներում հայտնված «տեղեկությունը» մեկնաբանելու վերաբերնալ, հայտնում ենք, որ այն իրականությանը չի համապատասխանում: Մենք կոչ ենք անում ԶԼՄ-ներին՝ զգույշ և հավասարակշռված վերաբերվել նման տեղեկատվության տարածմանը», - ասվում է Ռուսաստանի դեսպանության մեկնաբանության մեջ:

Посольство России в Армении опровергло появившиеся в СМИ сведения о гибели двух российских пограничников на юге Армении
01/11/2020 18:46
Посольство России в Армении опровергло появившиеся в СМИ сведения о гибели двух российских пограничников на юге Армении.
«В связи с обращениями представителей средств массовой информации с просьбой прокомментировать появившиеся сразу в нескольких источниках «сведения» о гибели двух российских пограничников сообщаем: это не соответствует действительности. Призываем СМИ осторожно и взвешенно относиться к подобного рода информационным вбросам», - говорится в комментарии посольства РФ.