ՌԴ ԱԳՆ. Ղարաբաղում սկանդինավյան երկրներից խաղաղապահներ տեղակայելու հարցը պետք է քննարկվի հակամարտության կողմերի հետ
02/11/2020 14:12
ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչները նշել են, որ Մոսկվան ամբողջական տեղեկատվություն չունի Լեռնային Ղարաբաղում խաղաղապահներ տեղակայելու ԱՄՆ նախաձեռնության մասին:
Ավելի վաղ Վաշինգտոնը հայտարարել էր, որ ԱՄՆ կառավարությունը քննարկում է Սկանդինավիայից Լեռնային Ղարաբաղ խաղաղապահներ ուղարկելու հնարավորությունը:
«Ղարաբաղում սկանդինավյան երկրներից խաղաղապահներ տեղակայելու գաղափարը պետք է քննարկվի հակամարտության կողմերի հետ», - հայտարարել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Անդրեյ Ռուդենկոն:

Russian MFA: Deployment of Scandinavian peacekeepers in Nagorno Karabakh conflict zone must be discussed with conflicting parties
Russian Foreign Affairs Ministry representatives noted that Moscow does not have complete information about U.S. initiative to deploy Scandinavian peacekeepers in Nagorno Karabakh.
Earlier Washington stated that the U.S. Government is discussing the opportunity of sending Scandinavian peacekeepers to Nagorno Karabakh.
“The idea of deploying peacekeepers from Scandinavian countries in Karabakh must be discussed with the conflicting parties,” Russia’s deputy foreign minister Andrey Rudenko stated.