Ցավոք, ՀՀ հնարավորություները սահմանափակ են բոլորին իրենց ցանկություններին համապատասխան կացարաններ տրամադրելու համար. Բաթոյան
02/11/2020 12:45
Հայտարարությունները, թե 114 թեժ գծի հեռախոսահամարի զանգերին չեն պատասխանում, իրականությանը չի համապատասխանում, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը:
Նրա խոսքով՝ անիրական են նաև այն հայտարարությունները, որ Արցախից եկած քաղաքացիները մնալու տեղ չունեն:
«Պարզել ենք, որ մարդիկ ունեն կացարան, բայց ավելի լավ տարբերակն են ուզում: Ցավոք, ՀՀ հնարավորություները սահմանափակ են բոլորին իրենց ցանկություններին համապատասխան կացարաններ տրամադրելու համար: Առաջին հերթին քաղաքացիների տանիքի, սննդի հարցն ենք լուծում», - ասաց նախարարը՝ ավելացնելով, որ այս պահին տեղի ու կացարանի խնդիր չկա:

К сожалению, возможности Армении ограничены в вопросе предоставления всем такого жилья, которое они хотят – Заруи Батоян
02/11/2020 14:16
Заявления о том, что на звонки по горячей линии 114 министерства труда и социальных вопросов не отвечают, не соответствует действительности, заявила сегодня в беседе с журналистами министр труда и социальных вопросов Заруи Батоян.
По ее словам, не соответствуют действительности также сведения о том, что приехавшие из Арцаха граждане не обеспечиваются жильем и остаются на улицах.
«Мы выяснили, что у людей есть жилье, просто они хотят улучшить жилищные условия. К сожалению, возможности Армении ограничены, посему мы не можем предоставить всем такое жилье, которое они хотят. В первую очередь мы решаем вопрос обеспечения граждан крышей над головой и продуктами питания», - сказала она, отметив, что на данный момент проблем с жильем и питанием нет.